Za Plotem

30. listopadu 2008 v 16:02 | Kate |  Filmy
Avril je hlavně zpěvačka ale na svém kontě má i několik filmů. Jim je například film Za Plotem. Nadabovala v Anglický verzi Heather. Napíšu sem několik věcí o tom filmu.

Děj

Celý příběh se odehrává klasicky ve světě zvířátek. Na úplném počátku se seznamujeme s mývalem RJem (v originále hlas Bruce Willise), který se již dokázal plně aklimatizovat na lidmi obydlené prostředí, a už i ví, jak funguje automat na jídlo. Ten mu ale nechce vydat pytlík oblíbených brambůrků, a tak udělá něco, co ho bude později rozhodně mrzet. Ukradne zásoby medvěda Vincenta (Nick Nolte), který právě prospává zimu a těší se, jak se po probuzení nadlabe nezdravými křupkami, chipsy a jinými nezdravými pochutinami. Jenže RJ má zrovna smůlu a Vincent ho při krádeži nachytá, během čehož je celá zásoba zničena. RJ dostává ultimátum - buď do týdne sežene všechno zpět, nebo bude medvědem pozřen.
RJ tedy musí přijít s nějakým plánem. Sehnat takovou kopu jídla, kterou se mu nešťastnou náhodou podařilo zlikvidovat, je pro jednoho za týden neuskutečnitelné. Najde si tedy partu blboučkých zvířátek, které mu s tím ochotně pomohou a nebudou ani trochu tušit, že je RJ jen sprostě využívá. Tou partou je právě se po zimním spánku probouzející skupinka kamarádů žijících v lesíku a trávících čas mimo hibernaci hromaděním jídla. Šéfuje jim protřelý želvák Verne (stand-up komik Garry Shandling), po ruce má hyperaktivní veverku Hammyho (filmový komik Steve Carell), v partě je dále zamindrákovaná tchořice Stella (černošská stand-up komička Wanda Sykes), dikobrazí rodinka s taťkou Louem (herec z Prciček Eugene Levy) a mamkou Penny (uřvaná matka Kevina ze Sám doma, Catherine O'Hara) a nakonec vačičák Ozzie (kapitán Kirk ze Star Treku, William Shatner) a jeho dcera Heather (známá popová zpěvačka Avril Lavigne).Už od počátku je poměrně jasné, jakým směrem se bude příběh ubírat. Právě probuzená zvířátka zjišťují, že zbytek jejich lesíka, kde sbírala jídlo, je zničen, a místo něj stojí ohromný a zdánlivě nekonečný živý plot, za kterým je nově vystavěné předměstí plné podivných velkých tvorů. Lesní tvorové se tedy nechají velmi snadno zblbnout protřelým RJem. Ten je ujistí, že lidské jídlo je mnohem lepší než kůra ze stromů a začne je využívat ke svým potřebám. Jakmile totiž nasbírají dostatek jídla, hodlá vzít nohy na ramena, utéct s jídlem, dát ho medvědovi Vincentovi a zachránit si tím život. Příběh zcela očekávaně směřuje ke klasickému pohádkovému prozření hrdiny, který si uvědomí, že přátelství je nade vše. Však to znáte.

Fotogalerie

Tady je několik obrázků postavy kterou namluvila Avril:


Tady je pár obrázků z filmu:


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.